HakkımızdaFirmamız organik lavanta yetiştirmekte olup, fide ve lavanta ürünleri bakımından Türkiye de üretim gerçekleştiren firmaların başında gelmektedir. Köklendirme çalışmalarımız Biga Karaağaç mahallesinde yapılmakta olup yurtiçi köklü fide adedimiz 3 milyonun üzerindedir.

Türkiye tarım teşvikleri ile birlikte hız kazanan tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinde söz sahibi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Amacımız bilgi ve birikimimizi çiftçilerimize kazandırarak ülke ekonomisine katma değer sağlamaktır.

Lavantaya ilginin arttığı son yıllarda kaliteli ve ucuz fide ihtiyacını karşılamanın yanında aromatik bitki üretimindeki tecrübelerimizi çiftçilerimizle buluşturmak bizim hedefimizdir.

 

Organik Lavanta fidelerimiz Çanakkale Biga Karaağaç mahallesindeki anaç tarlamızda Sevtopolis, Drujba ve Hemus türü TIBBİ yağlık lavanta çeşitlerimizden çelikleme yöntemiyle üretilmekte ve köklendirilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda yağ oranı en yüksek çeşidin Sevtopolis ve Drujba, yağ kalitesinin en yüksek çeşidin ise Hemus olduğu belirlenmiştir.

Lavandermo © 2024 - Copyright. OpcO System | E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır